+90 535 522 56 66

Sosyal Medyada Biz}

İkinci El Mobilya Alan Yerler

İkinci El Mobilya Alan Yerler

Bütçenize uygun birbirinden özel ürünleri ikinci el mobilya alan yerler ile bulabilirsiniz. Mobilya kullanımı iç mekanlarda işlevsel ve pratik açıdan önemlidir.

Mobilyaların Avantajları

Mobilya kullanımı ev ve iş yerlerinde önemli bir fayda sağlamaktadır. Mobilyaların türüne göre elde edilen kullanım artısı değişebilir. Mobilya kategorisinde, koltuklar, vitrin, dolap, oda setleri,  mutfak dolapları vs. sıralanabilir. Bu eşyaların her birinin üretim amacı ve hedefi farklıdır. Koltuk setleri oturma alanları sağladığı için rahat bir yerde zaman geçirmeyi sağlar. Ev içindeki görüntünün güzelleşmesinde etkilidir.  Aynı zamanda misafirlerinizi burada ağırlayabilirsiniz. Yani dinlenme alanı oluşturmak için etkilidir.

Mobilyalardan vitrin ve dolaplar, küçük parçalı eşyaların etkili bir şekilde toparlanacağı yerlerdir. Odanızda giysi dolabı kıyafetlerinizin düzgün ve tek bir alanda durmasında etkilidir. Vitrinlerde de süs eşyaları, çeşitli sergileme malzemeleri salon benzeri alanlarda yer alabilir. Fazla mutfak eşyalarınızı da buraya koyabilirsiniz. Televizyon altı mobilyalar da yemek ve örtü benzeri alanları koyacağınız alanlardır. Ne tür amaçla kullanacağınız elbette sizin tercihlerinize göre değişir.  Sonuç olarak her ev eşyası bazı amaçlara göre üretilse de değişken özellikler görülebilir.

Dekorasyon Açısından Mobilyalar

İç dekorasyonda güzelleştirmeler yapacaklar için satın aldığınız malzemeleri nasıl yerleştireceğiniz çok önemlidir. İkinci el mobilya alan yerler ile satın aldığınız malzemeleri doğru renk geçişleri ile ortam büyüklüğüne göre ayarlamalısınız.

  • Ev ve iş yeri dekorasyonu değişebilir. Bir iş yerindeki yerleşim düzeni daha kurumsal nitelik taşıyacaktır. Bu nedenle alacağınız ikinci el malzeme de daha sade ve genel renklerden oluşabilir.  Tabi iş yeri özelliklerine göre de değişebilen bir durum vardır.
  • Ev dekorasyonunda mobilya renk seçimine önem vermelisiniz. Diğer eşyalarla uyum sağlayan renkler sayesinde bütünlük kazanabilirsiniz.  Son yıllarda mobilya ürünleri piyasasındaki çeşitlilik arttığı için kullanacağınız renkler de değişkenlik göstermektedir.
  • Ortamınızın genişliği kullanılan eşyaların birbirini boğmaması önemlidir.  Dar alanlarda açık renk mobilyalar kullanabilirsiniz.  Geniş alanlarda da koyu renklere odaklanarak ortamı daraltabilirsiniz.

İkinci El Mobilya Alırken Nelere Önem Vermeli?

İkinci el mobilya malzemesi alırken, öncelikle eşya durumunu kontrol ediniz. Bu kendi içinize sinmesi için gereken bir durumdur. Satışa sunulmadan önce gereken bakımları yapılmış olmakla beraber müşterilerimizin incelemesini yapması önemli bir konudur. Bir ürünü almadan önce genel piyasa araştırması yapabilirsiniz. Fiyatlar hakkında bilginizin olması,  olası dengesizliklerde doğru adımlar atmanızı sağlar. Yani bir ürünün ortalama edeceği değeri bilmeniz gerekir.

İkinci El Mobilya Uzun Ömürlü Olması İçin Ne Yapmalı?

Alacağınız ikinci el mobilyaların kullanım süresini uzatmak için ürüne göre bazı önlemler almanız gerekebilir. Örneğin koltuk takımı aldıysanız, kumaşının üzerine bir örtü alabilirsiniz. Yüzünü de değiştirmeniz, iskeleti sağlam olan ürünlerde yıllarca kullanım sağlar. Lekeleri engellemek, yıkama işlemini geciktirir ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. Ürünlerin bağlantı yerlerini çok zorlamamak darbeye maruz bırakmamak gibi önlemler de alabilirsiniz. Uzun ömürlü ikinci el eşyası için ürün türüne göre bakımı olmalıdır. Güneşte bekleyen eşyalar çok daha erkken eskir. Nem ve güneşten uzak tutmanız bu açıdan önemlidir.

İkinci El Koltuk Çekyat Mobilya Alan Yerler

Çekyat ve koltuk gibi mobilyalarınızı ikinci el mağazamıza verebilirsiniz. Elinizden bir nedenle çıkarmak istediğiniz ürünleri, değerinde alarak yeniden satışa sunuyoruz. Çekyatlarınızın ve koltuk takımınızın kullanılır halde olması kontrolleri geçebilmesi için önemlidir. Bunun dışındaki ürün kategorilerinden de alımlar yapmaktayız. Örneğin elinizde yeni alınan az kullanılmış beyaz eşyalar varsa başvuru yaparak verebilirsiniz. Nakliye ve diğer konularda ikinci el mobilya alan yerler olarak sistemli çalışmalar sürdürüyoruz.

24 Nisan 2020
215 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Bizi Arayın